Skip to main content
Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Na skróty Na skróty

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

SPECJALNOŚĆ: NEUROPSYCHOLOGIA I NEUROKOGNITYWISTYKA (dla naboru do 2018/2019)

Profil praktyczny

5-letnie studia stacjonarne jednolite magisterskie

Studia trwają 10 semestrów.
Liczba godzin zajęć dydaktycznych: 2471 – 2491 godzin (zależnie od wybranego wariantu zajęć fakultatywnych specjalizacyjnych)
Liczba punktów ECTS: 300
Kandydaci na studia psychologiczne o specjalności: neuropsychologia i neurokognitywistyka powinni cechować się zainteresowaniami biologicznymi i humanistyczno – społecznymi, holistycznym zainteresowaniem naturą i funkcjonowaniem człowieka oraz postawami obiektywizmu naukowego i rzetelnego stosunku do poznawania prawdy drogą badań naukowych. Winny ich charakteryzować postawy otwartości i życzliwości w pracy z innymi ludźmi
i kompetencje społeczne, takie jak umiejętność wyrażania emocji i współbrzmienia emocjonalnego z otoczeniem społecznym, umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktów interpersonalnych oraz współpracy zespołowej.

Absolwenci neuropsychologii i neurokognitywistyki otrzymują wykształcenie teoretyczne
o charakterze interdyscyplinarnym. Nabywają w szerokim zakresie wiedzę o człowieku
i neuronalnych podstawach zachowań indywidualnych i społecznych. Są przygotowani do posługiwania się nowoczesnymi metodami i narzędziami badawczymi, jak również do działań praktycznych, w obszarze neurorehabilitacji czy neuroedukacji. Są nowocześnie wykształconymi specjalistami z zakresu psychologii i neuronauki.

 

Ponadto, umiejętności ogólne, umożliwiające wykonywanie zawodu psychologa, w które zostaje wyposażony każdy absolwent neuropsychologii i neurokognitywistyki, to:

  • umiejętności nawiązywania i podtrzymywania kontaktu psychologicznego
  • umiejętności rozwiązywania konfliktów, mediacji i negocjacji
  • umiejętności kształtowania zachowań prozdrowotnych (pozytywnego myślenia, zmagania się ze stresem, redukcji stresu i napięcia, planowania przyszłości)
  • umiejętności posługiwania się technikami diagnostycznymi oraz formułowania diagnozy i orzeczeń
  • umiejętności udzielania pomocy psychologicznej oraz innych oddziaływań,
    o charakterze poradnictwa psychologicznego, interwencji kryzysowej oraz przygotowanie umożliwiające dalsze kształcenie w zawodzie psychoterapeuty

Web Content Display Web Content Display