Web Content Display
Na skróty
Web Content Display
Web Content Display
Web Content Display
Kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa

Studia przeznaczone są dla absolwentów różnych kierunków, pragnących poszerzyć swoje wykształcenie o wiedzę z psychologii kryzysu. Prowadzone kursy przekazują zarówno wiedzę, jak i podstawowe umiejętności między innymi z zakresu: rozpoznania i oceny kryzysu (w tym także kryzysów rozwojowych i związanych z procesami wypalenia zawodowego), szacowania podstawowych zasobów człowieka (sposób komunikowania się, style podejmowania decyzji) oraz strategii świadczenia pomocy i interwencji, zarówno w modelu pracy indywidualnej, jak i pracy z rodziną czy oddziaływań w społeczności. Zajęcia mają na celu także poprawę podstawowych umiejętności komunikacyjnych uczestników, zrozumienie mechanizmów konfliktów międzyludzkich, identyfikowanie przyczyn trudności w radzeniu sobie z nimi, poznanie sprawdzonych technik rozwiązywania konfliktów, praktyczne zapoznanie się z wybranymi paradygmatami prowadzenia negocjacji.
Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, podczas sobotnio-niedzielnych zjazdów.
Program obejmuje 240 godzin realizowanych w ciągu dwóch semestrów.
Pragniemy jednocześnie podkreślić, że studia nie uprawniają do posługiwania się tytułem psychologa.
Towarzystwo Interwencji Kryzysowej we współpracy z Instytutem Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego proponuje kontynuację rozwoju własnych kompetencji zawodowych dla wszystkich, którzy ukończyli studia podyplomowe z zakresu interwencji kryzysowej, poprzez włączenie się w procedurę uzyskania Certyfikatu Interwenta Kryzysowego. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, której celami są:
- Budowanie lokalnych sieci interwencji kryzysowej, opartych na współpracy interwentów ze służbami emergencyjnymi
- Zwiększenie dostępu obywateli do adekwatnej interwencji kryzysowej, bezpośrednio po narażeniu na traumę, czy także w toku traumatyzującego wydarzenia
- Upowszechnienie interwencji środowiskowej, uwzględniającej polityczne i społeczne mechanizmy, powstrzymującej wtórną wiktymizację ofiar przestępstw i przemocy motywowanej uprzedzeniami.
- Wypracowanie spójnej kultury pracy interwentów kryzysowych i działanie na rzecz aktywizacji środowiska w kierunku uruchomienia procesu przygotowań do ustanowienia docelowo ustawy o zawodzie interwenta kryzysowego
Rekrutacja na studia podyplomowe
„KRYZYSY PSYCHOLOGICZNE I INTERWENCJA KRYZYSOWA"
została zawieszona do odwołania.
Kolejność złożenia podań.
W przypadku przekroczenia limitu miejsc przeprowadzona zostanie ocena merytoryczna nadesłanych dokumentów.
Dokumenty należy wysyłać drogą listowną na adres:
Instytut Psychologii Stosowanej
ul. Łojasiewicza 4
30-348 Kraków
z dopiskiem „Kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa".
Istnieje możliwość bezpośredniego dostarczenia dokumentów do skrzynki Studiów Podyplomowych Instytutu Psychologii Stosowanej.
- kwestionariusz osobowy
- odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
- podanie do kierownika Studiów Podyplomowych z motywacją wyboru Kierunku
- dwie fotografie
Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni w ramach kontaktu indywidualnego po zamknięciu procedury rekrutacyjnej.
Uprzejmie prosimy kandydatów o podawanie swoich adresów poczty elektronicznej, gdyż będzie to podstawowy kanał komunikacji pomiędzy Instytutem a słuchaczami studiów.
Opłata za dwa semestry wynosi 4 800 zł.
Studia podyplomowe zawieszone do odwołania.