Przejdź do głównej treści
Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Psychologia Transportu

Psychologia Transportu

Studia kwalifikacyjne po ukończeniu, których psycholog po wpisaniu się na listę marszałka w danym województwie, uzyskuje uprawnienia do badań psychologicznych kierowców

Podania proszę kierować na adres sekretariatu studiów podyplomowycch-agnieszka.mikler@uj.edu.pl

 

 

Studia mają na celu przekazanie wiedzy słuchaczom w zakresu współczesnej psychologii transportu ze szczególnym uwzględnieniem problematyki psychologii zachowań użytkowników jakimi są kierowcy. Obejmują zagadnienia kultury bezpieczeństwa ruchu drogowego, agresji drogowej, organizacji psychologii transportu w Polsce, Europie i na świecie, psychologicznych i technicznych czynników generujących ryzyko w ruchu drogowym, policyjno-prawnych aspektów bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także wpływu tzw. "zegara biologicznego" na sprawność funkcjonowania kierowcy podczas prowadzenia pojazdu w złych warunkach atmosferycznych oraz nocnych.

Ważnym celem studiów jest także nauczenie absolwentów praktycznych umiejętności w zakresie: metod prewencji i interwencji w następstwie stresu pourazowego (PTSD); samodzielnego przygotowywania programów promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kształtujących właściwe postawy zachowania się na drodze; wreszcie poprawnego stosowania testów psychologicznych do badań kierowców i obsługi specjalistycznej aparatury potrzebnej do przeprowadzenia tych badań.

Najważniejszym jednak celem studiów jest nabycie przez słuchaczy praktycznych umiejętności psychologicznych w zakresie diagnozy różnicowej kierowców.

Po ukończeniu studiów psycholog wpisując się na listę marszałka w danym województwie, uzyskuje uprawnienia do badań psychologicznych kierowców.

Harmonogram zjazdów semestr zimowy 2021/2022 dla gr 1

Harmonogram zjazdów semestr zimowy 2021/2022 dla gr 2

Harmonogram zjazdów semestr letni 2021/2022 dla gr 1

Harmonogram zjazdów semestr letni 2021/2022 dla gr 2

dr hab. Antoni Wontorczyk,prof.UJ

e-mail:
antoni.wontorczyk@uj.edu.pl

Dyżury

Telefon:
(12) 664 55 63,

Fax:
(12) 664 58 56,

Pokój:
1.357

 

lic Agnieszka Mikler

e-mail: agnieszka.mikler@uj.edu.pl

Telefon: (12) 664 55 47

Pokój: 1.367

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron