Przejdź do głównej treści
Pomiń baner

Oferta pracy: Lider Zespołu „Psychologia Dziecka”

NeuroSmog to projekt interdyscyplinarny łączący zespoły naukowe w dziedzinie oceny zanieczyszczeń, psychologii dziecka, neuroobrazowania i epidemiologii, którego celem jest określenie wpływu zanieczyszczenia powietrza na rozwijający się mózg dzieci w wieku szkolnym.

Nazwa stanowiska: Lider Zespołu „Psychologia Dziecka”
Dziedzina: psychologia
Sposób wynagradzania (wynagrodzenie w ramach umowy o pracę/stypendium): Umowa o pracę – 50% etatu
Liczba ofert pracy: 1
Kwota wynagrodzenia/stypendium („X0 000 PLN pełne koszty wynagrodzenia, tj. orientacyjna kwota wynagrodzenia netto to X 000 PLN”): < 480 000 PLN pełne koszty wynagrodzenia brutto (wynagrodzenie brutto z wszystkimi kosztami pracodawcy); orientacyjna kwota wynagrodzenia netto: 282 720,00 PLN
Data rozpoczęcia pracy: 2019-10-01
Okres zatrudnienia: 48 m-cy
Instytucja (zakład / instytut / wydział / uczelnia / instytucja, miasto): Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Jagielloński, Kraków
Kierownik/kierowniczka projektu: prof. dr hab. Marcin Szwed
Tytuł projektu: NeuroSmog: wpływ zanieczyszczeń powietrza na rozwijający się mózg Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Opis projektu: NeuroSmog to projekt interdyscyplinarny łączący zespoły naukowe w dziedzinie oceny zanieczyszczeń, psychologii dziecka, neuroobrazowania i epidemiologii, którego celem jest określenie wpływu zanieczyszczenia powietrza na rozwijający się mózg dzieci w wieku szkolnym. W oparciu o dane uzyskane dzięki zastosowaniu MRI i specjalistycznych testów psychologicznych w badaniach dzieci z ADHD oraz z grupy kontrolnej, projekt NeuroSmog stara się zbadać wpływ zanieczyszczenia powietrza na zmiany behawioralne i neuronalne u dzieci w wieku szkolnym.
Zadania badawcze:
  1. Kreowanie i koordynacja działań nowego zespołu psychologii dziecka, ustanowionego w celu realizacji celów projektu NeuroSmog;
  2. Doradztwo przy tworzeniu zespołu Psychologii Dziecka
  3. Przeprowadzanie badań psychologicznych u dzieci w wieku szkolnym w południowej Polsce poprzez sieć Poradni Pedagogiczno-Psychologicznych oraz spisy populacji
  4. Planowanie i koordynacja procesu rekrutacji uczestników z ADHD i grupy kontrolnej
  5. Koordynacja procesu diagnostycznego (w odniesieniu do dzieci z ADHD i grupy kontrolnej), w tym współpraca z zespołami neuroobrazowania, epidemiologii środowiskowej;
  6. Koordynowanie procesu zbierania i kodowania danych z badań psychologicznych
  7. Uczestnictwo w procesie statystycznego opracowywania zebranych danych psychologicznych
  8. Przeprowadzanie najnowocześniejszych analiz danych psychologicznych i prezentowanie wyników w wysoko ocenianych czasopismach naukowych i konferencjach międzynarodowych
Oczekiwania wobec kandydatów: Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia łącznie wszystkie poniższe warunki:
  1. stopień doktora w dyscyplinie psychologia
  2. Specjalizacja z psychologii klinicznej
  3. Dorobek naukowy z obszaru psychologii klinicznej i/lub neuropsychologii w tym dotyczący problematyki ADHD
  4. Doświadczenie w kierowaniu zespołami badawczymi
  5. Doświadczenie w koordynowaniu działalności organizacyjnej pracowników
  6. Doświadczenie w organizowaniu/koordynowaniu szkoleń i/lub studiów podyplomowych w obszarze psychologii dzieci i młodzieży, a w szczególności psychologii klinicznej
  7. Udokumentowane doświadczenie diagnostyczne i terapeutyczne w obszarze zaburzeń neurorozwojowych u dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem ADHD Wymagana znajomość języków: Angielski (w stopniu dobrym)
Lista wymaganych dokumentów:
  1. CV naukowe kandydata/ki
  2. Kopie dyplomów poświadczających wykształcenie
  3. Wykaz publikacji
  4. Kopie dokumentów poświadczających
    • doświadczenie w kierowaniu zespołami badawczymi
    • doświadczenie w koordynowaniu działalności organizacyjnej pracowników
    • doświadczenie w organizowaniu/koordynowaniu szkoleń i/lub studiów podyplomowych w obszarze psychologii dzieci i młodzieży, a w szczególności psychologii klinicznej
    • udokumentowane doświadczenie diagnostyczne i terapeutyczne w obszarze zaburzeń neurorozwojowych u dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem ADHD Planowane są rozmowy kwalifikacyjne. Kandydaci będą poinformowani o dalszych etapach rekrutacji drogą elektroniczną.
Oferujemy: Lider Zespołu „Psychologia Dziecka” będzie miał możliwość pracy z nowotworzonym zespołem ekspertów w obszarze psychologii klinicznej dziecka– zarówno naukowców, jak i praktyków – w celu prowadzenia badań wpływu zanieczyszczeń środowiska na rozwijający się mózg dziecka. Prace zespołu będą opłacane z funduszy projektu NeuroSmog zgodnie z budżetem. Projekt NeuroSmog zapewnia dostęp do:
  • szerokiego spektrum testów psychologicznych
  • specjalistycznych baz danych ale także umożliwia udział w konferencjach naukowych w celu prezentowania wykazów badań
  • dostęp do profesjonalnego laboratorium metod badawczych i technik diagnostycznych w zakresie psychologii dziecka
  • umowa o pracę w wymiarze 0,5 etatu na 4 lata
  • zatrudnienie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ –Instytut Psychologii Stosowanej
  • atrakcyjne wynagrodzenia + środki na założenie i prowadzenie nowego zespołu badawczego ekspertów w obszarze psychologii klinicznej dziecka (łączne finansowanie brutto wynagrodzeń senior scientists to 748 800 PLN, łączne finansowanie brutto wynagrodzeń praktyków wynosi 559 030 PLN, a łączne środki finansowe brutto na stypendia doktorantów i magistrów to 417 600 PLN).
Dodatkowe informacje o rekrutacji (np. adres strony www):

www.szwedlab.psychologia.uj.edu.pl

Kandydatom przysługuje prawo do składania odwołań od wyników konkursu, ale także zgłaszania uwag o procesie oceny.

Link do strony Euraxess (dotyczy ogłoszeń na stanowiska doktorantów i młodych doktorów):

Adres przesyłania zgłoszeń (e-mail):

bernadetta.izydorczyk@uj.edu.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń:

2019-08-20

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. uprzejmie prosimy o zamieszczenie w treści ogłoszeń rekrutacyjnych klauzuli z prośbą o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata przez Instytucję prowadzącą rekrutacje