Widok zawartości stron
Na skróty
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Psychologia Transportu

Studia kwalifikacyjne po ukończeniu, których psycholog po wpisaniu się na listę marszałka w danym województwie, uzyskuje uprawnienia do badań psychologicznych kierowców
Szanowni Państwo
Rozpoczęcie zajęć na studiach podyplomowych z Psychologii transportu semestr zimowy 2020/2021 przewidujemy w formie bezpośredniej z zachowaniem wszystkich obowiązujących wymogów sanitarnych GIS. Na pierwszych zajęciach, po ustaleniu oczekiwań ze strony Słuchaczy, uzgodnimy dalszą formę realizacji zajęć tj. bezpośrednią, zdalną lub mieszaną.
Zapisy na studia podyplomowe z psychologii transportu są przedłużone do 30 października 2020.!!!
Podania proszę kierować na adres sekretariatu studiów podyplomowycch-agnieszka.mikler@uj.edu.pl
Opis studiów
Studia mają na celu przekazanie wiedzy słuchaczom w zakresu współczesnej psychologii transportu ze szczególnym uwzględnieniem problematyki psychologii zachowań użytkowników jakimi są kierowcy. Obejmują zagadnienia kultury bezpieczeństwa ruchu drogowego, agresji drogowej, organizacji psychologii transportu w Polsce, Europie i na świecie, psychologicznych i technicznych czynników generujących ryzyko w ruchu drogowym, policyjno-prawnych aspektów bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także wpływu tzw. "zegara biologicznego" na sprawność funkcjonowania kierowcy podczas prowadzenia pojazdu w złych warunkach atmosferycznych oraz nocnych.
Ważnym celem studiów jest także nauczenie absolwentów praktycznych umiejętności w zakresie: metod prewencji i interwencji w następstwie stresu pourazowego (PTSD); samodzielnego przygotowywania programów promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kształtujących właściwe postawy zachowania się na drodze; wreszcie poprawnego stosowania testów psychologicznych do badań kierowców i obsługi specjalistycznej aparatury potrzebnej do przeprowadzenia tych badań.
Najważniejszym jednak celem studiów jest nabycie przez słuchaczy praktycznych umiejętności psychologicznych w zakresie diagnozy różnicowej kierowców.
Po ukończeniu studiów psycholog wpisując się na listę marszałka w danym województwie, uzyskuje uprawnienia do badań psychologicznych kierowców.
Plan studiów
Harmonogram studiów
Kierownik studiów
dr hab. Antoni Wontorczyk,prof.UJ
e-mail:
antoni.wontorczyk@uj.edu.pl
Telefon:
(12) 664 55 63,
Fax:
(12) 664 58 56,
Pokój:
1.357
Sekretariat
lic Agnieszka Mikler
e-mail: agnieszka.mikler@uj.edu.pl
Telefon: (12) 664 55 47
Pokój: 1.367