Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa

Długoletnia współpraca Instytutu Psychologii Stosowanej UJ z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach zaowocowała sukcesem.

24 czerwca 2013 r. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono wyniki konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2013 – usługi społeczne", przeprowadzonego   w ramach projektu „Doskonalenie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem   w jednostkach samorządu lokalnego (gminach i powiatach)".

Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach  zdobył tytuł lidera- najlepszego Ośrodka w Polsce, a Powiat Myślenicki otrzymał tytuł ,,SAMORZĄDOWY LIDER ZARZĄDZANIA 2013 USŁUGI SPOŁECZNE".

Nagrodzono działania „Prometeusz - Nadzieja, Pomoc, Zamiana. Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w Powiecie Myślenickim" realizowane przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach.

Przyznając nagrodę kapituła doceniła unikatowość i nowatorstwo w działaniach, współpracę ze środowiskiem naukowym – Instytut Psychologii Stosowanej UJ (opieka merytoryczna, superwizja, praktyki studenckie prowadzone przez dr Piotra Passowicza), wykorzystanie w pracy wolontariuszy oraz zatrudnianie wysokiej klasy specjalistów.

Z perspektywy Instytutu warto podkreślić, iż za tym osiągnięciem stoi praca konkretnych ludzi współtworzących Ośrodek:, pomysłodawczyni jego powstania i założycielki, obecnie  Dyrektor, Pani mgr Sylwii Michalec –Jękot, absolwentki prowadzonych przez Instytut Studiów Podyplomowych z Psychologii Kryzysów i Interwencji Kryzysowej, Pana dra Piotra Passowicza, oddelegowanego przez Instytut, w ramach współpracy, do opieki merytorycznej, wieloletniego superwizora Ośrodka, adiunkta w IPS UJ, Pani mgr Małgorzaty Olejczyk- Barańskiej, psycholożki, interwentki kryzysowej i koordynatorki praktyk dla studentów IPS-u, absolwentki Psychologii Stosowanej UJ, Pani mgr Jagody Płatek, pedagoga interwentki kryzysowej, Pani mgr Anny Wojciechowskiej, psycholożki, pracującej ze sprawcami przemocy, prowadzącej zajęcia  w IPS UJ, Pana mgr-a Tomasza Wojciechowskiego, współtwórcy programów przeciwdziałania przemocy, prowadzącego zajęcia w IPS UJ, Pani mgr Anety Trusewicz- Mosiężny, interwentki kryzysowej, specjalistki od kryzysów wieku dziecięcego, oraz Pań mgr mgr Pauliny Mikulaścik, Joanny Suwady, Katarzyny Szybki-wolontariuszek  Ośrodka, absolwentek Psychologii Stosowanej UJ

Należy też wspomnieć o zrozumieniu i chęci współpracy, oraz wsparciu ze strony władz Powiatu starosty-Józefa Tomali i wicestarosty Tomasza Susia.