Uroczyste rozpoczęcie 656. roku akademickiego w naszej uczelni

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste rozpoczęcie 656. roku akademickiego w naszej uczelni.

Uroczystość w Auditorium Maximum poprzedzi msza święta, która odprawiona zostanie o godz. w 9.00 w kolegiacie św. Anny.

Po mszy, z Collegium Maius wyruszy orszak profesorów UJ, który ulicami Krakowa przejdzie do Auditorium Maximum. Jest to jedyna w ciągu roku okazja, aby zobaczyć profesorów i władze Uniwersytetu Jagiellońskiego występujących publicznie w tradycyjnych ubiorach akademickich. Reprezentowany będzie każdy z szesnastu wydziałów UJ, a każdy z profesorów ubrany będzie w togę, której kolor symbolizuje dany wydział.

Podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego, która rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Auditorium Maximum UJ dokonana zostanie immatrykulacja studentów reprezentujących wszystkie wydziały uniwersytetu, a także wręczenie nagród Rektora UJ "Laur Jagielloński".

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Piotr Chłosta.

Transmisję z uroczystości w Auditorium Maximum UJ można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl/video.

Na zakończenie tego uroczystego dnia odbędzie się koncert z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca UJ "Słowianki", który odbędzie się o godz. 17.00 w Auditorium Maximum UJ.

Więcej: https://www.uj.edu.pl/kalendarz/-/journal_content/56_INSTANCE_5De61CKaqzOl/10172/143424750