Przejdź do głównej treści
Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencji naukowa "Healthy Minds. Zdrowie psychiczne w XXI wieku: teoria, praktyka, promocja"

Konferencji naukowa "Healthy Minds. Zdrowie psychiczne w XXI wieku: teoria, praktyka, promocja"

Konferencja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Jej tematyka będzie skoncentrowana na zdrowiu psychicznym, ujmowanym holistycznie z różnych perspektyw. Wydarzenie zgromadzi wybitnych ekspertów, badaczy i praktyków z dziedziny psychologii, aby wspólnie dyskutować o bieżących wyzwaniach i rozwiązaniach związanych ze zdrowiem psychicznym, a także o tym jak skutecznie promować dobre wzorce zachowań prozdrowotnych.

Data: 18.10.2024 - 19.10.2024
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. St. Łojasiewicza 4
Organizator: Instytut Psychologii Stosowanej UJ
Kontakt: healthyminds@uj.edu.pl
Witryna internetowa wydarzeniahttps://healthyminds.confer.uj.edu.pl
 

Obchodzony 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego stanowi globalną inicjatywę mającą na celu podniesienie świadomości dotyczącej zdrowia psychicznego oraz promowanie otwartej dyskusji na temat chorób psychicznych i metod ich leczenia. Ustanowiony przez Federację na Rzecz Zdrowia Psychicznego i promowany przez WHO, jest dziś platformą (rozpoznawaną przez praktyków, naukowców i społeczeństwo) do działań sprzyjających redukcji stygmatyzacji i dyskryminacji osób borykających się z zaburzeniami, a także wspierającą inicjatywy skupione na dobrostanie psychicznym.

Program konferencji przyjmuje kompleksową perspektywę na zdrowie psychiczne, uwzględniającą wpływ czynników biologicznych, psychologicznych i społecznych. Zdrowie psychiczne rozumiane jest jako dobrostan psychiczny, w którym jednostka radzi sobie efektywnie z codziennymi wyzwaniami, utrzymuje zdolność do pracy, uczestniczy w społeczeństwie oraz nawiązuje i utrzymuje satysfakcjonujące relacje interpersonalne. Proponowane tematy prezentacji konferencyjnych obejmują więc kwestie: zdrowia psychicznego w cyklu życia, dobrostanu psychicznego i jego uwarunkowań, skutecznej pomocy psychologicznej, promocji zdrowia psychicznego (w ujęciu społecznym i rozwojowym) oraz projektowanie środowiska sprzyjającego dobrostanowi.

Program konferencji oraz zapisy na stronie: healthyminds.confer.uj.edu.pl.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron