Zmarł dr hab. Tadeusz Rotter

Z głębokim żalem informujemy, że 28 grudnia 2022 roku, w wieku 82 lat, zmarł Profesor Tadeusz Rotter, psycholog,  wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ukończeniu studiów związany naukowo z Instytutem Psychologii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym a następnie (w latach 1999-2006) z Instytutem Psychologii Stosowanej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Był także jednym z inicjatorów powołania tego Instytutu. Jego zainteresowania naukowe koncentrowały się wokół problematyki psychologii pracy w szczególności zaś psychologii kolejowej i transportu. Inicjator utworzenia na Uniwersytecie Jagiellońskim pierwszej w Polsce jednostki naukowo badawczej zajmującej się problematyką Psychologii Transportu a następnie uruchomienia Studiów Podyplomowych z tego obszaru. Należał do elitarnego stowarzyszenia ICTCT (International Cooperation on Theories and Concepts in Traffic Safety) zrzeszającego psychologów transportu z całego świata. W latach 1990-2011 krajowy konsultant ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także członek Krajowej i Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nauczyciel akademicki i wychowawca wielu pokoleń psychologów.

Cześć Jego pamięci!

Bliskim  Profesora składamy wyrazy współczucia

Dyrekcja i pracownicy Instytutu Psychologii Stosowanej

Pogrzeb odbędzie się 27.01.2023 godz.11:40 na cmentarzu Rakowickim.